SKRIVBORD, Frankrike, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med olika träslag. Beslag och dekorelement av brons. Infälld skrivskiva av skinn. Tre lådor. Gavlar med utdragbara skivor. Längd 135. Bredd 75. Höjd 76 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Skrivskiva med slitage och märken.

Utropspris
20 000 SEK