Målat. Märkt JPS AJD, 1817. En dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 100. Djup 41. Höjd 87 cm.
Repor och märken. Slitage. Avslag. Färgbortfall. Maskstungen. Lås saknas. Hål i bakstycke.