BRASSKÄRMAR, 2 st, England, 1900-talets första hälft.

En skärm svartlackerad. Panel med målad dekor av påfågel. Höjd 86. Bredd 68 cm. En skärm av mahogny med skuren dekor av vindruvor. Höjd 67. Bredd 53 cm.

Slitage. Repor och märken. Något instabila. Sprickor.

Utropspris
1 500 SEK