CIGARRETUI, silver, Hlebnikov (Хлъбниковь), S:t Petersburg Ryssland 1873. Vikt 120 g.

Nielloarbete. Invändigt förgylld. 11,8 x 5,8 cm.

Brustet gummiband. Skador i nielloarbetet. Monogramgravyr.

Utropspris
200 EUR