Peter Lely (Pieter van der Faes)

(Holland/England, 1618-1680)
(Holland/England, 1618-1680)

PETER LELY (PIETER VAN DER FAES), Hans krets, olja på duk, ej signerad.

Dam i gul klänning. Duk uppklistrad på pannå 120 x 90 cm.

Duk uppklistrad på pannå. Retuscher, krackelerad. Lagningar.

Tilläggslista

Föreställer troligen Anne Hyde av England (1637-1671). /Probably depicting Anne Hyde of England (1637-1671)

Utropspris
30 000 SEK