SKÅL, silver, Johan Petter Grönvall Stockholm 1836. Vikt ca 254 gram.

Rund form, godronnerad sida. Rund fot. Invändigt förgylld. Diameter 14, höjd 8 cm.

Slitage. Fotring delvis intryckt.

Utropspris
2 500 SEK