Oval ring med svart glas, stämplad From. 16,5/52. Hänge med kuldekor, svenska stämplar. Höjd ca 8 cm. Hänge med genombruten förgylld dekor. Höjd ca 8,5 cm.
Smärre slitage. Några mindre repor.