SPEGEL, Danmark, 1700-talets andra hälft.

Fanerad list med förgyllda kanter, löstagbart krön med urnformation och bladverk. Höjd ca 101 cm.

Lagat krön, smärre färgbortfall, smärre dekorskador och färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK