BORD, biedermeier stil, 1900-talets början.

Mahognyfaner, svarvad pelarfot med skurna palmetter och bladdekor. Fyrdelad fotplatta med avslutande tassfötter. Höjd 85 cm, höjd 69 cm.

Slitage, skador, senare stöd under skivan.

Utropspris
150 EUR