SPEGEL, gustaviansk stil, Claes Hultberg, 1900-talets mitt.

Bronserad samt förgylld. Dekor av pärlstav. Delvis genombrutet krön med medaljong med profilporträtt. Krönt av bandrosett. Brännmärkt. Höjd 77 cm.

Ytslitage, färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK