ARKITEKTRITNINGAR, 2 st, akvarell, daterade 27 april och 16 augusti 1882 i Helsingfors.

Fasadritning och genomskärning "Ritning till kasernbyggnader för 1sta Nylands skarpskytte bataljon. Soldatkasern emot Elisabets torget". Storlek 106x47 cm.
Fasadritning och genomskärning "Ritning till kasernbyggnader för 1sta Nylands skarpskytte bataljon. Artell och badstugubyggnader emot Mauritzgatan". Storlek 97x47,5 cm.

Slitage, skador, oinramad.

Utropspris
400 EUR