MEDALJ, förgylld metall, Amarantorden, daterad D 14 Juli 1760 samt MEDALJ, 18 k guldram, emaljdekor.

Amarantorden med monogram AV samt Memoria Dulcis. Med rosa/grönt band. Höjd 4 cm. Medalj, guld samt vit emalj, Vadstena Adliga jungfrustift, siden band i blått och vitt. Höjd 4 cm.

Slitage. Emaljskador.

Utropspris
1 500 SEK