Madeleine Pyk – en samling F769

MATBORD, troligen Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i teak. Rektangulär skiva med rundade hörn. 2 iläggsskivor. Längd 130, total längd 220, bredd 85, höjd 72 cm.

Bruksslitage. Skador och fläckar. Iläggsskivor med ljusare ton. Dragfunktion något defekt.

Utropspris
2 000 SEK