MATSERVISDELAR, porslin, 84 delar "Versailles", Bavaria, Rosenthal.

Grönblommig dekor med förgyllda inslag. Flata mattallrikar, (diam 25), 32 st , djupa 15 st, (diam 25). förrättstallrikar, 13 st, assietter, 11 st. Såsskål, kannor, 2 st, (höjd 14-16). Uppläggningsfat 3 st, längd 50-54. Mindre terriner med lock, 2 st, stor soppterrin, två stora uppläggsfat, två mindre och såsskål,

Slitage och skador, fåtal utan nagg, samt enstaka hårsprickor.

Utropspris
2 000 SEK