FOTPALL till duchesse brisée, Louis XVI-stil, Frankrike 1800-tal.

Bronserad. Dekor i pastellage. Kanellerade ben med rosettanfanger. Klädd i rosa plysch, lös stoppad dyna. Höjd 79 cm.

Slitage, smärre skador, skarvar med glipor. Vinglig. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK