BARSKÅP, Baccus", Torbjørn Afdal, Mellemstrands Trevareindustri, Vigrestad, 1960-talets andra hälft.

Teak. Etikettmärkt. Längd 90 cm, djup 42 cm, höjd 125 cm. Representerat vid ritkontoret Bruksbo A/S, Uranienborg.

Bruksslitage, utdragsskiva mycket trög. Belysning ej komplett. Repa samt små stötskador.

Utropspris
3 000 SEK