BIBLOTEKSSTEGE, England, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. 4 trappsteg. Märkt med plakett Made in England för Nordiska Kompaniet. Total höjd 116 cm. Höjd till översta trappsteget 62 cm.

Slitage. Repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK