KOPP OCH FAT, porslin, Sèvres, Frankrike, 1800-tal.

Cylindrisk kopp med målad figurscen efter Watteau. Mot förgylld och turkos fond med dekor av blomhuvuden. Koppens diameter 7 cm.

Koppens botten missfärgad samt spricka. Glasyrslitage.

Utropspris
2 000 SEK