JUBILEUMSMUGGAR, ett par, Oscar II och Sofia av Nassau, emalj

Vit emalj med tryckta porträtt i medaljong föreställande Konung Oscar II och Drottning Victoria, med stora riksvapnet samt valspråket "Brödrafolkets väl". Höjd 10cm. Stämpelmärkta i botten oval, O. krona B.

Slitage. Emaljskador.

Utropspris
3 000 SEK