SERVISDELAR, 37 st, porslin, "Musselmalet", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.

Sockerskål med lock, tekanna, kaffekanna, såskanna, gräddkanna, smörterrin, 12 assietter, 5 skålar, 5 uppläggningsfat, 6 tekoppar med fat, 3 mindre fat.

Bruksslitage, II:a sortering.

Utropspris
8 000 SEK