BORD, "Minerva", Peter Hvidt och Orla Mölgaard Nielsen, France Daverkosen, 1950/1960-tal.

Teak. Etagemodell. Nedre skiva med flätad rotting. Brickmärkt. Höjd 64 cm, bredd 77,5 cm, längd 77,5 cm.

Bruksslitage. Fläckar och repor. Rotting med skada samt lagning.

Utropspris
3 000 SEK