Per Albert Petri

(Sverige, 1869-1953)
Per Albert Petri
(Sverige, 1869-1953)

PER ALBERT PETRI, Olja på duk, signerad och daterad 1903.

Sommarlandskap med björkar. 110,5 x 75 cm.

Krackelyr, duklagning, mindre skador.

Utropspris
2 500 SEK