BESTICKUPPSÄTTNING, 49 delar, silver, "Pyramid", Georg Jensen, 1900-talets första hälft. Total vikt 2520 gram.

9 bordsskedar, längd 18,5 cm. 3 dessertskedar, längd 16,5 cm. 2 teskedar, längd 12 cm. 3 kaffeskedar, längd 10,5 cm. 11 mockaskedar, längd 9 cm. 12 matgafflar. 1 soppslev. 3 serveringsskedar, längd 17,5- 24 cm. 1 tårtspade. 1 tårtkniv, med blad i stål. 1 flasköppnare, med del i stål. 1 par uppläggningsbestick, med del i plast.

Bruksslitage. Plast på serveringsbestick med skador. En serveringssked med buckla.

Utropspris
12 000 SEK