Dean Barrett

(Storbritannien)
Dean Barrett
(Storbritannien)

DEAN BARRETT, skulptur, blandteknik, signerad o daterad 1982.

Glasfiber, rep och trä. Ångestriden man, monterad på träsockel. Mannens höjd 70, höjd sockel 122 (totalt 192), bredd 90, djup 70.

Ytsmuts, färgstänk.

Utropspris
15 000 SEK