MEDALJER, 6 st, silver, "1975 års nobelpristagare", AB Sporrong, Norrtälje, 1900-talets fjärde kvartal. Vikt 325 gram.

I etui. Äkthetsintyg medföljer. Diameter 4,5 cm per medalj.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK