KARAFF samt GLAS, 6 st, Ernst Billgren, "New Friends", för Kosta Boda, 2000-tal.

Karaff med dekor av fågel och blad. Höjd 29 cm. Tre glas med dekor av björn. Tre glas med dekor av fågel. Höjd 9,5 cm.

Sedvanligt bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK