Madeleine Pyk – en samling F769

MATSKEDAR, 8 st 6+2), silver, svenska stämplar 1800-tal. Vikt ca 475 gram.

6 matskedar, modell franska liljan, Seseman, 1834, längd 22 cm. 1 par matskedar, snäckmodell, Sundström, 1872, längd 22 cm.

Bruksslitage. Paret med monogram.

Utropspris
2 000 SEK