Teak och teakfanér. Tre skjutdörrar med bakomliggande hyll- samt barinredning. Tre lådor i sargen. Höjd 115, bredd 179,5, djup 43,5 cm.
Bruksslitage, repor och fläckar, smärre fanéravslag i bakre kant. Ett litet hyllplan framför barspegeln saknas.