VAS, stengods, flambé, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Sfärisk. Dekor av elefanter i bruna toner. Delvis förgylld. Oskar Dahl, signerad och numrerad Dahl 683. Höjd 16 cm.

Någon repa.

Utropspris
1 500 SEK