Madeleine Pyk – en samling F769

FÄLLBORD, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Skiva fanerad med alrot. Tredelad pelarfot. Längd 89, bredd 89, höjd 75 cm.

Slitage, fläck. Mindre fanerbortfall. Maskstunget. Senare spärrpinne.

Utropspris
3 000 SEK