SKRIVBORD, "Kongeserien", Rud Thygesen & Johnny Sörensen. Formgiven 1968.

Mahogny, rektangulärt, två lådor i sarg med fack, botten klädd i svart skinn. Längd 185 bredd 93 höjd 73 cm.

Slitage. Repor. Mindre fanerskador. Två ben med borrat hål.

Utropspris
3 000 SEK