BORDSLAMPA, grönt glas, 1800-talets andra hälft.

Mässingsfot. Dekor av fllicka med lamm. Delvis förgylld dekor av bladverk. Höjd med lampfattning 33 cm.

Ej funktionstestad. Omarbetad. Dekor med slitage. Mässing med några fläckar.

Utropspris
2 000 SEK