Madeleine Pyk – en samling F769

Hector Ch. Hanoteau

(Frankrike, 1823-1890)
Hector Ch. Hanoteau
(Frankrike, 1823-1890)

HECTOR CH. HANOTEAU, olja på duk, signerad och daterad 1868.

Vinterlandskap med gård. 40 x 66 cm.

Ytsmuts/oxiderad fernissa. Duken något bucklig.

Utropspris
5 000 SEK