GLASSERVIS, 38 (36+2) delar, art deco, 1920/1930-tal.

Klarglas och svart glas med slipad dekor. 8 grogglas, 6 vitvinsglas, 6 selterglas, 4 likörglas, 10 (6+4) snapsglas i två olika modeller. 2 karaffer, en kanna samt 1 skål.

Bruksslitage. Några med smärre nagg. En karaff samt skål troligen tillhörande annan serie.

Utropspris
2 000 SEK