KARAFF SAMT VASER, 3 st, glas, troligen Venini, Murano, Italien.

Karaff i gröntonat glasmassa nedre delen blå. Vaser i blå respektive orange glasmassa. Den större vasen är märkt "Venini Murano". Höjd 12,5-35 cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre tillverkningsdefekt på propp.

Utropspris
4 000 SEK