TUBKIKARE med stativ, Marratt, 63 King William Street, London Bridge, 1800-talets mitt.

Mässing och betsat trä. Utdragbar. Stativ med utfällbara ben. Längd ca 83. Stativets höjd ca 40 cm. Originalschatull av mahogny. Längd 50 cm.

Bruksslitage. Några mindre bucklor. Schatull med sprickor.

Utropspris
5 000 SEK