MATGRUPP, 1+6, allmoge, 1800/1900-tal.

Bord med 6 stolar. Stolar med kopplade ben samt lös stoppad dyna. Bord med oval skiva på underrede sammankopplat av tvärslå. Längd ca 140 bredd ca 78 cm höjd ca 76,5 cm.

Slitage, repor och nagg/mindre stötskador. Renoverade och kompletterade, bland annat förstärkningar.

Utropspris
4 000 SEK