PARTI PORSLIN, 7 delar, Lomonosov, Sovjetunionen. Ca 1970-1990-tal.

Vas, höjd 24,5 cm.
Karaff, dekor av vindruvsranka, höjd 24 cm.
Porslinspjäs i form av en samovar, höjd 25 cm.
Tekoppar, med fat, 4 st, diverse dekor och förgyllningar, höjd ca 10 cm.

Smärre bruksslitage, tillverkningsdefekter, ytsmuts, lock saknas.

Utropspris
200 EUR