STOL, rokoko, signerad, Sverige 1700-talets mitt.

Signerad CAW eller GAW. Ramverk delvis förgylld och bronserad. Utåt svängda armlän. Fast stoppad sits och rygg. Bredd 66 cm, sitthöjd 45 cm, tot. höjd 85 cm.

Slitage, renoverad och kompletterad. Senare hjultrissor.

Utropspris
400 EUR