HÖRNSKÅP, delvis 1700-tal.

HÖRNSKÅP, delvis 1700-tal.

Målat. Dekor av kineserier. Överdel med två hyllplan. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Bredd 61. Djup 42. Höjd 174 cm. Nyckel finns.

Senare överdel med senare målning. Torrspricka. Maskstunget. Repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK