VÄGGRELIEF, keramik, Tyra Lundgren, Gustavsberg.

Lösa numrerade delar, 2 trälådor medföljer (Gustavsberg). Ej signerad. Mått ca 164 cm x 133 cm.

En platta bruten i två delar, smärre skador, nagg och slitage.

Proveniens

Kontorshuset Kadetten 27, Karlbergsvägen 77, Stockholm. Ägdes av Norrmalms livsmedels AB 1895.

Utropspris
10 000 SEK