DIORAMA med FARTYGSMODELL, England, 1800-tal.

Helmodell av fartyget Hampton med bakomliggande målad fond. Märkt på baksidan med etikett: June 23th 1880?, The Sailors Home, London Docks. Längd 84, djup 18,5, höjd 40cm.

Smärre skador. Ett löst ankare.

Utropspris
15 000 SEK