BALJFÅTÖLJER, 2 st, sengustaviansk, 1800-talets första hälft respektive sengustaviansk stil, 1900-tal.

Svartlackerade med bronserad detaljer. Skuren dekor. Bladhölstrade framben. Mönstrad klädsel.

Bruksslitage, senare klädsel samt lackering, renoverade samt kompletterade. Färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK