TUMLARE samt BÄGARE, silver, bland annat Peter Romare, Hälsingborg, 1866. Vikt ca 57g.

Närmast cylinderformad bägare, höjd 5,5cm. Punschbägare, höjd 5cm.

Bruksslitage. Minnesgravyr. Punschbägare med bristning. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK