MATBORD, "Cortina", Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal

Jakarandafanér. Ben med mässingsornament. Längd 150 cm. Bredd 89 cm. Höjd 73.

Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Början till fanérsläpp. Iläggsskivor saknas.

Utropspris
1 500 SEK