BÄGARE, 2 st Silver. Johan Pettersson Berg (1727-1762 (-68) ) Norrköping. Vikt tot ca 170 gram.

Med graverad dekor. Delvis förgyllda. Höj 9- 11 cm.

Bruksslitage. Små bristningar. Monogram. Små obetydliga bucklor.

Utropspris
6 000 SEK