ERNEST BOROUGH-JOHNSON, gouache, ej signerad samt BÖCKER, 2 st.
Träskoprovning. 31 x 28 cm. 2 böcker av Ernest Borough Johnson, The Art of the Pencil, 1929 samt The Technique of Pencil Drawing, 1946. Klotband.
Tavlan med skarvat papper. Böcker med bruksslitage.