PARTI LEKSAKER, 7 delar, bland annat Tekno och Technofix, 1900-talets mitt/andra hälft.

2 "Svensk Räddningstjänst", Mercedes-Benz 220 731/32 Tekno Danmark. "G.E 258", Technofix. Schuco Examico 4001. "Volvo LV 125", E Liss & C:o Mek. Verkstad, Gagnef. "Volvo PV 544", Tekno, Danmark. Omärkt "amerikanare". Höjd ca 3-11cm.

Slitage. Ej fullständigt genomgångna. Lackskador. Mekanisk funktion ej kontrollerad. Schuco Examico 4001 med trasigt hjul, följer löst med samt trasig ratt.

Utropspris
1 500 SEK