SKÅP, möjligen Axel Einar Hjorth, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1920/30-tal.

Ekfanérat. Överdel med dörrpar, dekor av speglar och lejonmaskroner. Liknande underdel. Bakomliggande hyllplan. Tassfötter. Längd ca 140 cm, bredd 52 cm, höjd 174 cm. Nyckel finns.

Smärre fanerslitag/nagg. Bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK