Madeleine Pyk – en samling F769

Bror Lindh

(Sverige, 1877-1941)
Bror Lindh
(Sverige, 1877-1941)

BROR LINDH. Signerad Bror Lindh. Olja på Pannå.

Vitsippor. 29,5 x 39,5 cm.

Litet nagg (2 mm) i pannåns vänstra hörn.

Dedikation a tergo: "Denna tavla tillhör Fru Torborg Fredriksson given till Henne 'med varm hand' från hennes gamla moster Ebba Teresia Lönström Ludvika d 3 aug 1955"

Utropspris
5 000 SEK